Záhradná chatka - rekonštrukcia

31.05.2020

Máme za sebou ďalšiu rekonštrukciu záhradnej chatky. Pôvodná chatka má  približne 50 rokov a najlepšie časy už dávno za sebou. Majitelia sa rozhodli pre kompletnú rekonštrukciu interiéru, okrem podláh a čiastočnú rekonštrukciu exteriéru. 

Rekonštrukcia interiéru zahŕňala inštaláciu tepelnej izolácie z minerálnej vaty, drevenú konštrukciu pod obklad z tatranského profilu, obklad stien a stropov tatranským profilom, kompletnú výmenu elektroinštalácia, nový rozvod vody pre kuchynku, čerpadlo na prívod vody zo studne, ohrev vody, výmenu okien a dverí, zbúranie prístavby, zamurovanie otvoru, výmenu interiérových dverí, montáž novej kuchynskej linky, nútené vetranie pivničného priestoru, výmenu poklopu na pivničné schodisko, výmena schodov za nové.

Exteriér prešiel len čiastočnou obnovou, osekal a obil sa opadaný sokel, ktorý nahradil obklad zo sadrového kameňa, nový šat dostalo podbytie strechy z perodrážkového profilu. Na rohoch chatky sa vytvorili drevené stĺpy, ktoré tvoria základ pre možnú budúcu úpravu fasády do zrubového obkladu. 

Pár obrázkov z rekonštrukcie nájdete vo videu nižšie.

Ak máte aj vy záujem o rekonštrukciu chatky, tak nás neváhajte kontaktovať