Viete to spraviť, ale nemáte s čím?

20.12.2019

Tento problém pozná veľa domácich majstrov. Plánujete zrealizovať údržbárske práce, rekonštrukciu, alebo drobnú stavbu, no bez vhodného náradia to bude problém. V takomto prípade máte viac možností. 

Prvá, no jednoznačne najdrahšia možnosť je objednať si na práce firmu, ktorá prácu zrealizuje. Výhodou je, že to ušetrí váš čas a firma vám dá na zrealizované práce záruku. Pri výbere vhodnej firmy odporúčam zistiť si aspoň pár recenzií, ideálne ak by ste volili firmu, na ktorú máte osobné referencie od známeho, u ktorého si viete realizovanú prácu aj pozrieť.   

Druhá možnosť je kúpiť si potrebné náradie a práce si zrealizujete sami. Je to o niečo lacnejšie, teda pokiaľ sa bavíme o nákupe tzv. hobby náradia. Niektoré špeciálne náradie je možné si aj požičať v požičovni náradia za prijateľné ceny, veď aj firmy si ho požičiavajú ak ho používajú iba nepravidelne. Nevýhodou je, že zakúpené náradie musíte niekde uskladniť a pokiaľ nemáte preň využitie častejšie, tak sú to zbytočne minuté peniaze. V prípade, že bude práca vyžadovať ďalšieho človeka môže nastať problém, to iste poznáte. 

Tretia možnosť je dohodnúť si majstra, ktorý disponuje potrebným náradím a prácu zrealizujete spoločne s ním. Táto možnosť vychádza ako najlacnejšia, navyše máte pri sebe majstra, ktorý má skúsenosti v danej oblasti, vie sa postaviť ku robote a vie rýchlo vyriešiť prípadné konštrukčné problémy. Počas realizácie môžete kontrolovať a priamo v procese sledovať priebeh prác. Ak aj nemáte dostatočné skúsenosti v danej oblasti, tak od šikovného majstra sa môžte aj priučiť. Po ukončení prác vám doma zostane hotová práca a žiadne zbytočné náradie, ktorému by ste museli hľadať miesto. S touto možnosťou je priamo spojená aj ďalšia finančná výhoda, nákup materiálu. Majstri majú svojich dodávateľov materiálov u ktorých nakupujú so zľavou, ktorú vy bežne nedostanete. V niektorých prípadoch môže získaná zľava pokryť aj náklady na vyplatenie majstra a to už stojí za zváženie.

Ako by ste sa teda rozhodli vy? Ak by ste sa rozhodli pre tretiu možnosť tak môžte kontaktovať aj mňa

Foto: Karol Cibulka a internet

Autor: Karol Cibulka